پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی
<-BlogDescription- >
صفحه نخست | آرشيو مطالب | پست الکترونيک | طراح
تازه ترين مطالب
راه اندازی سایت پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی
روز پاسدار گرامی باد
دیدار مسؤولان و محققان مرکز اسناد انقلاب اسلامی
دیدار جمعی از فرماندهان ارتش (۱۳۹۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۲۱)
چرا جهاد اقتصادی؟
سال جهاد اقتصادی مبارک
پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در سال 1390
سال جهاد اقتصادی مبارک
دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب
چه کسی گرای 25 بهمن را داد؟
تجمع دانشگاهیان در محکومیت حرکت امریکایی 25 بهمن
ریشه فتنه ها از دیدگاه امام علی (ع)
22 بهمن روز سقوط دیکتاتورها
احادیثی گهرباز از امام حسن عسگری(ع)
سالروز شهادت امام حسن عسگری تسلیت باد
منوي اصلي
صفحه نخست
آرشيو وبلاگ
پروفايل مدير وبلاگ
عناوين مطالب وبلاگ
پست الکترونيک
قالب وبلاگ
موضوعات
اخبار
مقاله
مناسبتها
احادیث
آرشيو مطالب
اسفند 1390
تیر 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
امکانات

پيوند هاي روزانه
ارتباط مستقیم با کربلای معلی
روز شمار انقلاب
روز شمار محرم
تصاویر
آرشيو پيوندهاي روزانه
راه اندازی سایت پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی

به این وسیله به اطلاع می رساند سایت پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شده است علاقمندان می توانند به آدرس http://www.uma.ac.ir سایت دانشگاه محقق اردبیلی لینک پایگاه http://www.uma.ac.ir/index.php?slc_lang=fa&sid=20مراجعه نمایند.                    
 : مرتبه
+نوشته شده در 90/12/01ساعت14:51 توسط رضا

دیدار مسؤولان و محققان مرکز اسناد انقلاب اسلامی

دیدار مسؤولان و محققان مرکز اسناد انقلاب اسلامی ۱۳۹۰/۰۱/۳۱ - ۱۷:۴۱
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مسؤولان و محققان مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تدوین و نگارش تاریخ دقیق و صحیح انقلاب اسلامی را به لحاظ امواج تأثیرگذار و الهام بخش آن، بسیار مهم و ضروری خواندند و تأکید کردند: در نگارش تاریخ انقلاب اسلامی، ارتقای کیفیت و توجه به میلیونها مخاطب نسل جوان که اطلاع دقیقی از انقلاب اسلامی و مسائل مربوط به آن را ندارند، باید در اولویت اول قرار گیرد.
ایشان مقوله تاریخ را از نظر پر کردن خلاء تجربه در مخاطب بویژه نسل جوان بسیار مهم دانستند و افزودند: نگارش صحیح تاریخ موجب کسب تجربه برای مردم و بالا بردن آگاهی ها در جامعه خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسائل مربوط به انقلاب مشروطه به عنوان یک نمونه از حوادث تاریخ معاصر که زمینه های تجربه اندوزی فراوانی دارد، خاطرنشان کردند: علت بروز انقلاب مشروطه همانند انقلاب اسلامی ایران، فکرها، ایده ها، آرمانها و خواستهای مردم بود که با رهبری روحانیت و با نثار جان خود به میدان آمدند اما متأسفانه این انقلاب بوسیله انگلیس به انحراف کشانده شد و بعد از پانزده سال از آن، دوران حکومت دیکتاتوری سیاه و وابسته رضاخان آغاز شد.
حضرت آیت الله خامنه ای ریشه حوادث تلخ دوران محمدرضا پهلوی را نیز در دوره مشروطه و به انحراف کشانده شدن انقلاب مردم دانستند و تأکید کردند: اگرچه جنس انقلاب مشروطه همانند انقلاب اسلامی بود اما ابعاد انقلاب اسلامی ایران بسیار فراتر و عمیق تر از آن است.
ایشان افزودند: بر همین اساس و به دلیل افزایش آگاهی های سیاسی جامعه، گسترش ارتباطات بین المللی و بیداری عظیم مردم، تاریخ نگاری در مورد انقلاب اسلامی ایران با تاریخ نگاریهای دیگر بسیار متفاوت است.
حضرت آیت الله خامنه ای تدوین و نگارش تاریخ چنین انقلاب باعظمتی را نیازمند توجه جدی به کیفیت تاریخ نگاری دانستند و خاطرنشان کردند: در نگارش تاریخ انقلاب اسلامی باید کیفیت نگارش، کیفیت استحصال مطلب، کیفیت در نحوه ارائه مطلب و کیفیت در گزینش اولویتها حتماً مدنظر قرار گیرند.
ایشان تأکید کردند: مطالب باید به گونه ای باشد که مخاطب را اقناع کند.
رهبر انقلاب اسلامی، تهیه جدول زمانی برای نگارش اولویتهای مورد نظر در تاریخ انقلاب اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: انتخاب مخاطب نیز یکی دیگر از مسائل مهم در نگارش تاریخ انقلاب اسلامی است زیرا اصلی ترین مخاطب این تاریخ، نسل جوانی است که از حوادث انقلاب اسلامی و جزئیات، انگیزه ها و پیامدهای آن اطلاعی ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای، مردم کشورهای دیگر را یکی دیگر از مخاطبان تاریخ انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: مردم جهان عمدتاً اطلاعات دقیقی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران ندارند در حالیکه در مورد تاریخ انقلاب های دیگر دنیا کتابها و رمان های متعدد و جذابی نوشته و ترجمه شده است.
ایشان همچنین بر لزوم ارتباط مرکز اسناد انقلاب اسلامی با نویسندگان، هنرمندان و مستندسازان انقلابی تأکید کردند و افزودند: امروز سینماگران، مستندسازان و رمان نویسان انقلابی فراوانی در کشور هستند که باید دستمایه قوی کار به آنها داده شود.
رهبر انقلاب اسلامی استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی را مهم خواندند و تأکید کردند: قرار دادن اسناد متقن و جهت دهنده در فضای مجازی، به بسیاری از محققان و نویسندگان کمک شایانی خواهد کرد.
حضرت ایت الله خامنه ای همچنین با اشاره به تدوین خاطرات شفاهی در عرصه تاریخ نگاری انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کردند: از آفات اینگونه تاریخ نگاری ها، برخی اظهارنظرهای غیرواقعی و ارائه دیدگاههای تغییر یافته امروزی بجای دیدگاههای واقعی آن دوره تاریخی است.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسینیان، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: پژوهشگران این مرکز، تلاش دارند تاریخ انقلاب اسلامی را بشناسند و بدون هیچگونه انحراف و تغییر، این حادثه با عظمت را توصیف کنند.
حجت الاسلام والسملین حسینیان با اشاره به تلاش مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای بالا بردن کیفیت کارهای عرضه شده افزود: با تلاش بیشتر همه محققان و پژوهشگران امیدواریم محصولات مرکز به مرجعی برای جامعه علمی و جوانان تبدیل شود.
 
نقل از: پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری : مرتبه
+نوشته شده در 90/02/01ساعت10:29 توسط رضا

دیدار جمعی از فرماندهان ارتش (۱۳۹۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۲۱)

 
دیدار جمعی از فرماندهان ارتش (۱۳۹۰/۰۱/۲۸ -
 ۱۶:۲۱)
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش با گرامیداشت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، و قدردانی از تلاشهای بسیار خوب ارتش تأکید کردند: باید با استفاده از فرصتی که خداوند متعال برای خدمت در نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده، همه ظرفیت ها و توانایی های فکری و عملی به میدان آورده شود.
فرمانده کل قوا خاطرنشان کردند: در هر عرصه ای که توانایی های فکری و عملی، خالصانه به میدان آورده شوند، کمک و لطف الهی شامل حال خواهد شد و زمینه موفقیت های روزافزون بوجود خواهد آمد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم زمان بندی دقیق برای اجرای طرحها، افزودند: یکی از مواردی که باید مورد توجه جدی نیروهای مسلح بویژه ارتش قرار گیرد، نوسازی پادگانها و ایجاد فضای مناسب کار برای نیروها است. : مرتبه
+نوشته شده در 90/01/29ساعت10:54 توسط رضا

دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

حضرت آيت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی، صبح امروز در ديدار رئيس و اعضای مجلس خبرگان، با تشكر از رفتار و گفتار عاقلانه و مدبرانه خبرگان ملت در انتخاب هيأت رئيسه جديد اين مجلس، بيداری اسلامی ملتهای منطقه را حادثه ای بسيار عظيم و الگو گرفته از روند استمرار و پيشرفت جمهوری اسلامی دانستند و ضمن تبيين وظايف خطير مسئولان و سياسيون در اين شرايط بسيار حساس، در سخنانی مهم و صريح خطاب به همه، بويژه جوانان تأكيد كردند: اين پيام من است: هرگونه هتك حرمت و رفتارهای غير اخلاقی و توهين آميز، "خلاف شرع، مخالف عقل سياسی و ضربه به جمهوری اسلامی است و خداوند را خشمگين می سازد."
ايشان با تشكر از خبرگان عالی شأن امت، به ناكام ماندن دشمنان در قضيه انتخاب هيأت رئيسه مجلس خبرگان اشاره كردند و با قدردانی از اعضای خبرگان بويژه آقای هاشمی رفسنجانی افزودند: آنان انتظار داشتند ميان خبرگان اختلاف بوجود آيد و مسابقة خدمت به رقابت منفی برای تصرف موقعيت ها و جايگاه ها تبديل شود اما به بركت اخلاص خبرگان و عقل و تدبيری كه در رفتارها و گفتارها مشاهده شد، اين مسئله به فضل الهی، به خير اسلام و جمهوری اسلامی تبديل شد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به رفتار آقای هاشمی رفسنجانی در اين مسئله افزودند: با توجه به سابقة عقل و احساس مسئوليتی كه هميشه در ايشان ديده ايم، انتظار همين رفتار را داشتيم.
حضرت آيت الله خامنه ای، همچنين انتخاب آيت الله مهدوی كنی را برياست مجلس خبرگان، انتخابی بجا و به حق خواندند و افزودند: ايشان از ابتدای انقلاب تا امروز در همة عرصه‌ها از جمله روحانيت ـ سياست ـ مسائل جاری كشور ـ "حوزه و دانشگاه"، و ديگر عرصه ها، شخصيت برجسته و بارزی بوده اند.
رهبر انقلاب اسلامی شرايط امروز كشور را با توجه به اوضاع منطقه، بسيار حساس دانستند و افزودند: حوادث بسيار عظيمی كه در كشورهای منطقه در حال وقوع است هنوز در ابتدای راه است و بايد با درك ابعاد گوناگون آن، به وظايف مهم خود عمل كنيم.
حضرت آيت الله خامنه ای، "حضور مردم در صحنه" و "شعار اسلامی" را دو شاخص بسيار مهم تحولات جاری در منطقه خواندند و افزودند: روند اين تحولات، آرزوی همه مسلمانان صادق و انديشه های والا در ايران و ديگر كشورهای جهان بوده است.
ايشان، حضور و استقامت ملتها در ميدان مبارزه و خطر را، ضامن پيروزی آنها برشمردند و خاطر نشان كردند: هنگامی كه مردم، همانند آنچه 32 سال قبل در ايران اتفاق افتاد با جسم و تن خود در ميدان حضور يابند دست قدرت الهی، اراده و عزم آنان را استحكام می بخشد و پيروزی آنان را قطعی می سازد.
رهبر انقلاب افزودند: در پرتو حمايت پروردگار از اراده ملتها نه تنها "حكام وابسته، فاسد و مستبد" بلكه آمريكا و ديگر قدرتهای جهان با همه خوی كشتار و بی رحمی، در نهايت مغلوب ملتها می شوند و وعده های الهی محقق می گردد همانگونه كه در حوادث جاری نيز اين حقيقت شوق آفرين را تجربه می كنيم.
حضرت آيت الله خامنه ای " شعار اسلام" را دومين شاخص قيام ملتها در منطقه خواندند و افزودند: البته انگيزه های ليبرالی، قومی و ديگر انگيزه ها نيز ممكن است وجود داشته باشد اما متن و بدنه ملتهای منطقه، مسلمان است و به همين علت شعارهای اسلامی در تحولات جاری، نمايان و محسوس است.
حضرت آيت الله خامنه ای، الگوسازی انقلاب اسلامی را يكی از عوامل مؤثر در تحولات بسيار مهم منطقه دانستند و خاطر نشان كردند: "پيروزی انقلاب اسلامی، تشكيل جمهوری اسلامی، "ماندگاری، استحكام و پيشرفتهای چشم گير و روزافزون نظام اسلامی در زمينه های مختلف"، به عنوان يك الگوی هويت بخش و عزت آفرين در مقابل چشمان ملتهای مسلمان منطقه قرار دارد و آنها را تحت تأثير قرار داده است.
ايشان، تمركز سياستها و تبليغات دشمنان اسلام و ايران را برای "جلوگيری از الگو شدن جمهوری اسلامی" ، نشانه همين واقعيت خواندند و خاطر نشان كردند: زورگويان جهانی، با روشهای مختلف از جمله بزرگ نمايی ضعفها و دروغ پردازيهای مستقيم و غير مستقيم، تلاش می كنند الگوی جمهوری اسلامی را در چشم ملتها تضعيف و تخريب كنند.
ايشان دو عامل درونی و بيرونی را در تضعيف الگوی جمهوری اسلامی مؤثر دانستند و افزودند: عامل درونی از جمله نقص ها، كوتاهی ها، كم كاريها، اختلافات، قدرت طلبی، بی سياستی و دنيا طلبی در تخريب جمهوری اسلامی در چشمان ملتها، تأثير بيشتری دارد و اگر اين مسائل را مراقبت و علاج كنيم عامل بيرونی يعنی تبليغات دشمنان با اراده خداوند خنثی خواهد شد.
ايشان مسئولان، زبدگان، برجستگان، روشنفكران ـ علماء و همه افرادی را كه قدرت تأثيرگذاری دارند، به مراقبت كامل و تلاش بيشتر برای رفع مسائل و عوامل درونی تضعيف جمهوری اسلامی فراخواندند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بحث عوامل تضعيف جمهوری اسلامی، سخنان خود را بر مذمت و محكوميت شديد رفتارهای خلاف اخلاق متمركز كردند و افزودند: فضای اهانت و هتك حرمت، مخالف اسلام، خلاف شرع و خلاف عقل سياسی است و موجب خشم خداوند می شود.
ايشان، انتقاد، مخالفت و "بيان صريح و شجاعانه عقايد" را بدون اشكال برشمردند اما افزودند: همة اين مسائل بايد بدور از "هتك حرمت و اهانت و فحاشی"، بيان شود تا اعصاب جامعه و آرامش مردم را بر هم نزند و همه در اين زمينه مسئولند.
رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی صريح به همه بويژه جوانان افزودند: پيام من به همه كسانی كه حرف می زنند و يا در مطبوعات، وبلاگ ها و محيط های ديگر می نويسند اين است كه مخالفت كردن، رد كردن و محكوم كردن يك فكر سياسی و دينی يك چيز است و ابتلای به رفتار غير اخلاقی و دشنام و هتك حرمت چيز ديگر. من اين مسائل غير اخلاقی را قاطعانه و بطور كامل رد می كنم و نبايد انجام شود.
حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به يك اشتباه فاحش و تصور كاملاً غلط افزودند: برخی جوانان با اخلاص، مؤمن و خوب، متأسفانه تصور ميكنند اينگونه اقدامات وظيفه است اما اين رفتارها، دقيقاً خلاف و عكس وظيفه است.
ايشان در همين زمينه، توجه به نفوذيها و دخالتهای دشمنان را نيز ضروری دانستند و افزودند: همانگونه كه امام نيز می فرمود: گاهی نفوذی ها وارد اجتماعات اشخاص مؤمن و مخلص می شوند و آنها را به حركتی انحرافی می كشانند كه از اين هم، نبايد غفلت كرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكيد بر پرهيز از غفلتهای ناشی از احساساتی شدن افزودند: از همه، بخصوص جوانان عزيز می خواهم كه نگذارند فضای غيبت، تهمت، هتاكی و شكسته شدن حريم ها ادامه پيدا كند كه اگر ادامه يابد مانند يك بيماری به همه چيز سرايت ميكند.
حضرت آيت الله خامنه ای در همين زمينه، به برخی رفتارهای غير اخلاقی در بعضی نماز جمعه ها يا محيط های درس اشاره و تأكيد كردند: اين رفتارها، غلط اندر غلط است.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی اين بخش از سخنانشان خاطر نشان كردند: "رفتارهای غير اخلاقی و توهين آميز، مخالف مصلحت انقلاب و كشور است، موجب  اختلاف و دو دستگی می شود و به شكوه و عظمت نظام اسلامی ضربه می زند و به جوانان نصيحت می كنم كاملاً از آن خودداری كنند".
رهبر انقلاب اسلامی همچنين در نصيحتی به بزرگان نيز، خاطر نشان كردند: مواضع درست، بيان صحيح و پرهيز از تأثيرپذيری از خبرهای دروغ جزو وظايفی است كه بزرگان بايد به آن كاملاً توجه كنند.
ايشان در همين زمينه افزودند برخی افراد، خدمات و تلاشهای نظام، و زحمات شبانه‌روزی و مخلصانه مسئولان از جمله دولت مردان را با شنيدن يك خبر دروغ، زير سؤال می برند كه اين رفتار هم خلاف است و بايد از آن پرهيز شود.
 در آغاز اين ديدار آيت الله مهدوی كنی رئيس مجلس خبرگان در سخنان كوتاهی به برگزاری اجلاس رسمی مجلس خبرگان در هفدهم و هجدهم اسفند با حضور 81 نفر از اعضای مجلس اشاره كرد و گفت: در اين اجلاس رئيس و اعضای هيأت رئيسه مجلس برای دو سال انتخاب شدند كه با ابراز محبت آيت الله هاشمی رفسنجانی اين مسئوليت به بنده تفويض شد.
آيت الله يزدی نايب رئيس اول مجلس خبرگان نيز در گزارشی از اجلاس اخير گفت: تجليل از حضور حماسی ملت در راهپيمايی 22 بهمن ، الگوپذيری بيداری اسلامی ملتهای منطقه از جمهوری اسلامی، استكبار ستيزی، لوازم و ضرورتهای حركت در خط امام، ضرورت برخورد قانونی و قاطعانه با عناصر اصلی فتنه و تأكيد بر اعتدال در گفتار و رفتار از محورهای سخنان نمايندگان خبرگان و ميهمانان اجلاس بود. : مرتبه
+نوشته شده در 89/12/20ساعت14:1 توسط رضا

تجمع دانشگاهیان در محکومیت حرکت امریکایی 25 بهمن

در پی حرکت امریکایی 25 بهمن دانشگاهيان دانشگاه محقق اردبيلي روز سه شنبه 26/11/89 با تجمع در مقابل مسجد دانشگاه این حادثه ناگوار را بشدت محکوم نموده و خواستار مجازات عوامل فتنه شدند.

تجمع کنندگان با سردادن شعارهاي « مرگ بر آمریکا ، مرگ بر منافق و خوني كه در رگ ماست      هديه به رهبر ماست» نفرت و انزجار خود را  از منافقان و سردمداران فتنه اعلام كردند. در این تجمع مسؤول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي اين گونه آشوب‌ها و فتنه‌ها در برابر دستاوردهاي انقلاب اسلامي و باورها و تلاش‌هاي مردمي غیر قابل توجيه دانست و افزود انتظار مي‌رود دستگاه قضايي در برابر اين گونه آشوب‌ها برخورد جدّي داشته باشد. فلذا،‌ ما دانشگاهيان دانشگاه محقق اردبيلي ضمن تجديد بيعت با مقام معظم رهبري اين آشوب را كه در راستاي تضعيف مباني حكومت جمهوري اسلامي است به شدت محكوم مي‌كنيم.
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/11/26ساعت23:41 توسط رضا

22 بهمن روز سقوط دیکتاتورها

22 بهمن روز سقوط دیکتاتورها

 سرانجام پس از 18 روز تظاهرات توفانی مردم مصر علیه حسنی مبارک در حالي كه مردم مبارز و انقلابي ميهن‌مان با شركت در راهپيمايي باشكوه و عظيم 22 بهمن، پيروزي انقلاب اسلامي را جشن گرفته بودند، با سقوط دیکتاتور مصر اين كشور نیز در این روز تاریخی پیروزی قیام خود را جشن گرفتند.

حال بايد در پي همزماني سقوط حكومت ظالمانه مبارك ديكتاتور مصر با سالروز سقوط محمدرضا پهلوي، ديكتاتور مخلوع ايران ، بهمن را ماه سقوط ديكتاتورها ناميد و منتظر بود تا حكومت‌هاي استبدادي يكي پس از ديگري، با خيزش اسلامي و انقلابي توده‌هاي محروم و مظلوم فرو بريزند.

نزديكي مبارك به رژيم جنايتكار صهيونيستي و همسويي آن با سياست‌هاي آمريكا در منطقه و جهان، از جمله مواردي بود كه موجبات خشم و كينه مردم مصر نسبت به مبارك را فراهم آورد. مبارك 83 ساله در طول حكومت 30 ساله خود بر مصر، ضمن ناديده گرفتن حقوق انساني مردم اين كشور و ظلم و جور فراوان نسبت به آنان با حمايت از سياست‌هاي ضدانساني و اشغالگرانه اسراييل غاصب، خشم و نفرت مردم مصر و ديگر مسلمانان سراسر جهان را نسبت به خود برانگيخت.

 يكي از مهمترين عوامل ماندگاري اسراييل در طول سه دهه گذشته براساس قرارداد كمپ ديويد، دولت مصر بوده است و اگر مبارك سدي در برابر فلسطيني ها نبود تاكنون اسراييل سرنگون شده بود ولي با سقوط ديكتاتور مصر وروي كار آمدن يك دولت اسلامي مرگ اسراييل هم رقم خواهد خورد.

 وي كه همواره مورد خشم و نفرت ملت مسلمان مصر قرار داشت سرانجام با اوج‌گيري مبارزات مردمي در اين كشور در برابر ارده مردم تسليم شد و از قدرت كناره گرفت.

گفته مي‌شود ديكتاتور مصر پس از كناره‌گيري از قدرت، كشور را ترك کرده و اين همان سرنوشت محتومي است كه شاه ايران نيز به آن دچار شد.
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/11/23ساعت9:54 توسط رضا

22 بهمن روز تجديد عهد با انقلاب

22 بهمن روز تجديد عهد با انقلاب،‌امام و اسلام است . (مقام معظم رهبری)

همگام با ملت غیور ایران دانشگاهیان با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد و با آرمانهای بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند نمود./. 

پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/11/20ساعت8:56 توسط رضا

السلام علیک یا ابا عبداله

السلام علیک یا ابا عبداله

دانی که چرا مهر جبین خاک حسین است؟ / چون قبله ی دل پیکر صد چاک حسین است

دانی که چرا چوب شود قسمت آتش؟ / بی حرمتیش بر لب و دندان حسین است

دانی که چرا آب فراتست گل آلود؟ / شرمنده زلعل لب عطشان حسین است

دانی که چرا کعبه ی حق گشته سیه پوش / یعنی که خدا هم عزادار حسین است . . .

.

با آغاز ماه محرم مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبداله الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت با با گزاری مراسم معنوی طشت گذاری از روز سه شنبه مورخ ۱۶/۹/۸۹ مصادف با اول محرم الحرام سال ۱۴۳۲ هجری قمری در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی شروع شد.
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/09/16ساعت14:20 توسط رضا

همایش بسیجیان پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اربیلی

بمناسبت گرامی داشت هفته بسیج همایش بسیجیان پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی روز یکشنبه مورخ 7/9/89 با شرکت جمع کثیری از بسیجیان دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

در این همایش دکتر مسعود گنجی سرپرست محترم دانشگاه ضمن تبریک هفته بسیج به افتخار آفرینی های ملت بزرگ ایران در مایوس کردن دشمنان اسلام در تمامی صحنه های مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و به اننظارات مردم و نظام  از بسیج پرداخت و به حضور گسترده بسیجیان در صحنه های مختلف تاکید کرد.

حجت الاسلام حاج حمید علی نسب مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این همایش با تبیین نقش و جایگاه بسیج بر لزوم حفظ هوشیاری و تقویت بصیرت و تعمیق باورهای دینی تاکید کرد. وی با بیان روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام معنی واقعی بصیرت را تشخیص صره از ناصره دانست.

سرهنگ پاسدار ذکی اله خوشبخت مدیرکل محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل در این همایش اظهار داشت: بسیج یک تفکر و  اندیشه عمیق دینی است که پشتوانه آن ولایت می باشد. وی افزود حاصل تفکر بسیجی  و ماهیت دینداری بسیج این است که دنیای استکبار در طول سی و دو سال از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در موضع انفعال قرار گرفته است.
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/09/07ساعت18:20 توسط رضا

برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

مراسم گرامی داشت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی با حضور جناب آقای جواد صبور نماینده محترم مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و جمعی از کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی از ساعت ۳۰/۱۱ تا  ۱۳ روز سه شنبه مورخ ۱۱/۳/۸۹ در سالن اجتماعات دانشکده فنی دانشگاه برگزار گردید. در این مراسم پس از سخنرانی کوتاه ریاست محترم دانشگاه در خصوص شخصیت امام راحل و ایراد سخنان آقای جواد صبور پیرامون مقام ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و حضرت فاطمه زهرا(س) حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج حمید علی نسب سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه و مسئول تحلیل و بررسی پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی به بیان چهره منافقین و جریان نفاق پرداخت.
 : مرتبه
+نوشته شده در 89/03/11ساعت15:36 توسط رضا

برگزاری راهپیمایی در اعتراض به هتک حرمت ساحت حضرت امام(ره)

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی همگام با مردم ولایت مدار استان در اعتراض به هتک حرمت ساحت حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب در تاریخ ۲۵/۹/۸۸ در خیابانهای شهرستان اردبیل راهپیمایی کرده و با آرمانهای بلند حضرت امام (ره) تجدید میثاق نموده و تبعیت خود را از ولایت فقیه اعلام نمودند.
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/09/25ساعت14:47 توسط رضا

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از طلاب، و اساتید حوزه های علمیه

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در آستانه ماه محرم  (۱۳۸۸/۰۹/۲۲ )در دیدار هزاران نفر از طلاب، روحانیون، فضلاء ، اساتید حوزه های علمیه و جمعی از ائمه جماعات مساجد تهران ، در سخنان بسیار مهمی، تبلیغ صحیح  را ایجاد روشنگری و شاخص سازی در جامعه بخصوص در دوران فتنه دانستند و با اشاره به قضایای بعد از انتخابات بویژه اقدام اخیر دشمنان ملت ایران در اهانت به امام راحل (ره)، از حضور آگاهانه مردم در صحنه، قدردانی و همه آحاد مردم بویژه دانشجویان را به آرامش دعوت و خاطرنشان کردند: این بنای استوار که هندسه آن الهی است و بنای آنهم با دست یک مرد الهی پایه ریزی شده و بقای آن نیز به پشتوانه یک ملت الهی است، استوار خواهد ماند، و مخالفان آن به اهداف خود نخواهند رسید.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین نقش تبلیغ و روشنگری صحیح در دوران فتنه به قضایای بعد از انتخابات اشاره کردند و افزودند: بعد از انتخابات، متأسفانه عده ای قانون شکنی، و ایجاد اغتشاش کردند و زمینه ای را به وجود آوردند که دشمنِ مأیوس و ناامید، جان بگیرد و آنقدر جسارت پیدا بکند، که در مقابل چشم انبوه دانشجویان علاقه مند به امام، انقلاب و نظام اسلامی به امام (ره) اهانت کند.
ایشان خاطرنشان کردند: این اهانت بزرگ، نتیجه آن قانون شکنی ها و دل خوش کردن به تشویق های رسانه های بیگانه بود و حالا که این خطاها و کارهای اشتباه انجام شده، برای پنهان کردن آن، به فلسفه بافی و استدلال تراشی روی آورده اند.
رهبر انقلاب اسلامی اینگونه فلسفه بافی ها بعد از خطاهای مکرر را عامل اصلی فتنه و غبارآلود شدن فضا دانستند و تأکید کردند: عده ای با شعار طرفداری از قانون، عمل خلاف قانون انجام می دهند، این عده شعار طرفداری از امام می دهند، اما کاری می کنند که نسبت به امام (ره) چنین گناه بزرگی انجام شود و دشمنان با خوشحالی براساس این اقدامات، تحلیل کنند و بعد هم برضد مصالح ملی و ملت ایران، تصمیم بگیرند. مشکل اصلی همین حرف ها و عمل های فریبکارانه و غبارآلودگی فضا است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: آن کسی که برای اسلام، انقلاب، و امام کار می کند، به محض اینکه ببیند، حرف و حرکت او موجب ایجاد جهت گیری بر ضد اصول شده، بلافاصله متنبه می شود و مسیر خود را اصلاح می کند. اما چرا این آقایان متنبه نمی شوند.
ایشان خاطرنشان کردند: وقتی از اصلی ترین شعار جمهوری اسلامی، یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، اسلام آن حذف می شود، آقایان باید به خود بیایند و بفهمند که راه غلطی را می روند، وقتی در روز قدس که اساس آن برای دفاع از فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی است، به نفع رژیم غاصب و برضد فلسطین شعار داده می شود، باید متنبه شوند و تبری خود را از این جریان اعلام کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: چرا هنگامی که سران ظلم و استکبار که مظهر آن امریکا، فرانسه و انگلیس است از آنها حمایت می کنند، متنبه نمی شوند. چرا هنگامی که افراد فاسد فراری و سلطنت طلب و توده ای از انها حمایت می کنند، به خود نمی آیند و متوجه نمی شوند که مسیر آنها غلط و اشتباه است؟
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: چشم خود را باز کنید و از این جریان تبری بجویید. آیا می شود به بهانه عقلانیت، این حقایق روشن را نادیده گرفت. نادیده گرفتن این حقایق، درست نقطه مقابل عقل است.
ایشان خاطرنشان کردند: عقل حکم می کند، در قضیه اهانت به امام (ره) بجای آنکه منکر اصل قضیه شوید، اهانت را محکوم کنید و بالاتر از آن به حقیقت و عمق این اقدام پی ببرید و متوجه شوید که دشمن کجا را هدف گرفته و بدنبال چیست.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: این برادران سابق ما که اسم و رسم خود را مدیون انقلاب اسلامی هستند، چرا به خود نمی آیند و چرا نمی بینند که دشمنان انقلاب و امام چگونه از سخنان و اقدامات آنان خوشحالند و کف و سوت می زنند و عکس آنان را سردست گرفته اند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه انتخابات براساس قانون انجام و تمام شد و اشکالی هم بر آن وارد نبود، خاطرنشان کردند: پایبندی به قانون اقتضا می کند که اگر رئیس جمهور منتخب را هم قبول نداشته باشیم، اما در مقابل قانون خاضع باشیم و به آن احترام بگذاریم.
ایشان با اشاره به جدایی برخی یاران امام و انقلاب در دوران امام و زاویه پیدا کردن آنان با امام (ره) و مطرود شدنشان، افزودند: این مسائل باید برای همه ما عبرت باشد البته من همانگونه که در نمازجمعه گفتم قائل به جذب حداکثری و دفع حداقلی هستم ولی برخی افراد ظاهراً خودشان اصرار بر فاصله گرفتن از نظام، و طرد شدن دارند.
رهبر انقلاب اسلامی عده قلیلی را که بواسطه سخنان و حرکات برخی افراد جسارت پیدا کرده و در مقابل نظام ایستاده اند، در برابر عظمت ملت ایران، صفر دانستند و تأکید کردند: این نظام، نظام الهی است و در طول سی سال گذشته، خداوند متعال بارها لطف و حمایت خود را در حق نظام اسلامی نشان داده است و اگر ما با خدا باشیم قطعاً خدا هم با ما خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مطمئناً دشمنان نظام اسلامی و جهانخوارانی که می خواهند با منطق های مغلوط بر دنیا مسلط شوند، از این ملت و ملت های مستقل تو دهنی خواهند خورد.
ایشان با تأکید بر اینکه دشمنان نظام، همچنان انقلاب اسلامی، امام راحل عظیم الشأن، ملت مقاوم ایران و جوانان این ملت را نشناخته اند، افزودند: دانشجویان، امروز از لحاظ علمی و معنوی جزو برترین دانشجویان هستند و همواره هوشیارانه در صحنه حضور دارند و در قضایای اخیر هم بارها امتحان خوبی داده اند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خشم و ناراحتی قشرهای مختلف مردم، در پی اهانت به امام راحل (ره)، این واکنش ها و اعلام برائت ها را به حق و مناسب دانستند و تأکید کردند: همه باید آرامش خود را حفظ کنند و بدانند کسانی که در مقابل ملت قرار گرفته اند، بی ریشه هستند و در برابر عظمت ملت ایران و انقلاب اسلامی توانایی ماندن نخواهند داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اگر لازم باشد مسئولان و حافظان قانون، به وظیفه خود عمل خواهند کرد، افزودند: البته دانشجویان موظفند، افرادی را که منشأ فساد هستند، شناسایی و به دیگران معرفی کنند اما همه کارها باید با آرامش انجام شود.
ایشان حفظ آرامش و امنیت را مهمترین وظیفه برشمردند و خاطرنشان کردند: دشمنانی که به دنبال ایجاد ناامنی و اغتشاش هستند با مردم طرف هستند و البته دستگاههای قانونی هم وظایفی دارند که باید به وظایف خود عمل کنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: دشمنان ملت ایران و نظام اسلامی همچون کف روی آب هستند که از بین خواهند رفت و آن چیزی که باقی می ماند اصل نظام اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه مناسبت مهم روز مباهله، ماه محرم، و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، پیام اصلی این سه مناسبت را ابلاغ حقیقت و روشنگری مردم بیان کردند و افزودند: پیامبر اسلام (ص) در روز مباهله، به منظور روشنگری مردم و شاخص سازی برای حق و باطل، عزیزترین انسانها را به صحنه آورد و در روز عاشورا نیز امام حسین (ع) برای بیان حقیقت و روشنگری در طول تاریخ، عزیزترین عزیزان خود را به وسط میدان آورد و با گفتار و عمل و با پرداخت هزینه ای سنگین، به ابلاغ حقیقت پرداخت.
ایشان هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه را نیز، برقراری پیوند حقیقی و استفاده از ظرفیت های معنوی و مادی این دو مجموعه اثرگذار دانستند و تأکید کردند: در این مناسبت نیز هدف اصلی تبلیغ پیام الهی و ابلاغ حقیقت است.
رهبر انقلاب اسلامی، پایه های اصلی تبلیغ را، بصیرت، یقین و عمل برشمردند و خاطرنشان کردند: در تبلیغ باید بصیرت و ایمان قلبی متعهدانه و یقین به پیام وجود داشته باشد تا براساس آن عمل و حرکت شکل گیرد و در واقع چنین تبلیغی، عمل صالح خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه لازمه و شرط اصلی تبلیغ صحیح، جریان سازی، گفتمان سازی، و شاخص سازی است، افزودند: این جریان سازی و شاخص سازی نیازمند برنامه ریزی دقیق و مستمر است و یکی از نیازهای اصلی حوزه های علمیه برای تبلیغ، لزوم وجود مرکز برنامه ریزی و نیازسنجی به منظور تبلیغ صحیح و جریان سازی است.
ایشان هدف از گفتمان سازی در تبلیغ را، ارتقای اندیشه و معرفت دینی در مردم دانستند و خاطرنشان کردند: رشد معرفت دینی مردم اگر همراه با تعهد باشد، عمل را در جامعه بوجود خواهد آورد.
رهبر انقلاب اسلامی ماه محرم را بهترین فرصت برای تبلیغ صحیح، و شاخص سازی در جامعه بویژه در دوران فتنه، برشمردند و افزودند: در دنیایی که اساس کار دشمنانِ حقیقت بر فتنه سازی است، اساس کار طرفدارانِ حقیقت باید بر بصیرت و راهنمایی باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین دو شرط اصلی تبلیغ افزودند: تبلیغ و بیان حقیقت اگر در مسیر الهی و برای خدا و همراه با اخلاص باشد و در این مسیر هم از غیرخدا یعنی قدرتمندان و طواغیت هراسی به دل راه داده نشود، قطعاً نتیجه بخش و اثرگذار خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی موضوع تبلیغ صحیح و شرایط و لوازم آن تأکید کردند: اقدام همراه با یقین و شجاعت، و حساب و کتاب آن را به عهده خدا گذاشتن، چارچوب اصلی تبلیغ اسلامی است.
ایشان نکاتی را هم درخصوص تبلیغ و عزاداری در ماه محرم بیان کردند و افزودند: باید سعی شود همانگونه که امام راحل (ره) در سخنی ژرف نگرانه فرمودند، عزاداریها در محرم به شکل سنتی و همراه با روضه خوانی و اشک برای مصائب امام حسین (ع) و خاندان ایشان باشد.
رهبر انقلاب اسلامی روضه خوانی و ذکر مصیبت را پیوند عاطفی با اولیاء الهی و پشتوانه بسیار ارزشمند برای پیوند فکری و عملی با معارف دینی دانستند و افزودند: این پیوند عاطفی در واقع همان مودتی است که در قرآن کریم آمده و اگر این مودت نباشد، ولایت و اطاعت هم وجود نخواهد داشت و ممکن است همان بلایی که بر سر امت اسلامی در دوران های اول بدلیل کنار گذاشتن مودت آمد، تکرار شود.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: تشریح حوادث عاشورا و ذکر مصیبت لازم است و عده ای از موضع روشنفکری نگویند که چه نیازی به ذکر مصیبت و گریه است.
ایشان درخصوص عزاداری سنتی خاطرنشان کردند: انجام عزاداری به شکل متعارف آن و حرکت بصورت دستجات سینه زنی و بلند کردن علم و ذکر مصیبت موجب بیشتر شدن ارتباطات عاطفی مردم خواهد شد اما باید از برخی اشکال عزاداری، همچون قمه زنی که بد و ناصحیح است و قبلاً هم بر ترک آن تأکید شده پرهیز شود.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود و در تشریح اهمیت تبلیغ و روشنگری حقیقت، در زمان فتنه، به دوران پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) اشاره کردند و افزودند: در زمان پیامبر (ص) بیشترین مسائل در خصوص روشنگری، مربوط به منافقین بود و در زمان حضرت علی (ع) هم اصلی ترین چالش، مواجهه با افراد مدعی اسلام بود که به دلیل هواهای نفسانی در مسیر اشتباه، حرکت می کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای، چنین شرایطی را، دشوار و پیچیده خواندند و خاطرنشان کردند: در چنین شرایطی، مسائل برای مردم مشتبه می شود و خواص گرفتار شک و تردید می شوند و این شکِ خواص، پایه حرکت صحیح جامعه اسلامی را همچون موریانه می جَوَد.
ایشان یکی از مشکلات کنونی جامعه بین المللی را در شرایط کنونی، همین مسئله دانستند و افزودند: در سطح بین المللی، دشمنان از همه ابزارها برای مشوه کردن اذهان مردم اعم از عوام و خواص استفاده می کنند که از جمله آنها میتوان به شعارها و ادعاهای قانونگرایی، حمایت از حقوق بشر، و طرفداری از مظلوم اشاره کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان چند روز پیش رئیس جمهور امریکا که مدعی لزوم پاسخگویی دولتهای قانون شکن شده بود، خاطرنشان کردند: کدام دولت قانون شکن تر از دولت امریکا است که براساس یک دروغ، عراق را اشغال و این همه مصائب را بر ملت عراق وارد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دولت امریکا براساس کدام قانون، به اشغالگری خود در عراق ادامه می دهد و براساس کدام قانون، نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش می دهد و هر روز تعدادی از مردم بیگناه این کشور را به خاک و خون می کشد.
ایشان با تأکید بر اینکه دولت امریکا مظهر بی قانونی در جهان است ولی در ظاهر به گونه ای دیگر عمل می کند، افزودند: معنی فتنه همین است و برای مقابله با این جریان گنداب فاسد که تلاش دارد با ابزارهای مختلف خود در افکار عمومی جهان رسوخ پیدا کند، تنها راه، روشنگری و بیان حقیقت است، که وظیفه ای سنگین بشمار می رود.
رهبر انقلاب اسلامی، ترویج اختلافات مذهبی را یکی دیگر از شیوه ها، برای ایجاد تردید و اختلاف در میان مسلمانان دانستند و تأکید کردند: تنها راه مقابله با اختلافات مذهبی، بصیرت، روشنگری، تبلیغ صحیح و در دام دشمن نیفتادن است. : مرتبه
+نوشته شده در 88/09/23ساعت9:14 توسط رضا

ابراز تنفر از هتاکان به ساحت مقدس امام راحل

امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است. مقام معظم رهبری

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی در اعتراض به هتک حرمت ساحت مقدس بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی با تجمع در مسجد دانشگاه و با سر دادن شعارهایی انزجار خود را نسبت به  این حرکت گستاخانه و بی شرمانه اعلام کردند.

بسیجیان دانشگاه محقق اردبیلی ضمن محکوم کردن هتک حرمت ساحت مقدس بنیانگذار انقلاب اسلامی تبعیت کامل خود را از ولایت فقیه اعلام می دارند.

پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/09/22ساعت13:43 توسط رضا

شهادت جمعی از فرماندهان ارشد سپاه در سیستان و بلوچستان(شهدای وحدت)

***  شهادت جمعی از فرماندهان ارشد سپاه در عملیات تروریستی در سیستان و بلوچستان را به ساحت مقدس امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری و ملت شهید پرور ایران تسلیت می گوییم***

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر

جمعی از فرماندهان ارشد سپاه در سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند.

در این اقدام تروریستی، سردار نورعلی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه قدس،‌ سردار محمدزاده فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان، فرمانده سپاه ایرانشهر و فرمانده سپاه سرباز و فرمانده تیپ امیرالمومنین (ع) به شهادت رسیدند.

این اقدام تروریستی، هنگامی رخ داد که این گروه از فرماندهان در تدارک برگزاری همایش وحدت میان عشایر شیعی و سنی کشور بودند.


 
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/07/26ساعت17:28 توسط رضا

هفته دفاع مقدس گرامی باد

دوران دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است . مقام معظم رهبری   

هفته دفاع مقدس بر پیشکسوتان ایثار و شهادت مبارک باد

 بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس  "نشست سیاسی -فرهنگی"با شرکت اعضای کانون بسیج اساتید و پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور سردار بابازاده فرمانده محترم سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل روز چهارشنبه مورخ 1/7/88 در سالن اجتماعات دانشکده فنی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

 
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/07/01ساعت14:24 توسط رضا

بيانيه‌ي دانشگاهيان دانشگاه محقق اردبيلي در خصوص وقايع پيش‌آمده بعد از انتخابات

ما دانشگاهيان دانشگاه محقق اردبيلي با قدرداني از حضور باشكوه و بي‌نظير مردم بزرگوار ايران اسلامي در دهمين دوره‌ي انتخابات رياست جمهوري كه برگ زريني به تاريخ شكوهمند كشورمان افزودند، ضمن حمايت و پيروي كامل از فرامين ولی امر مسلمين حضرت آيت‌الله خامنه‌اي »مد ظله العالي» هرگونه بي‌قانوني و هنجارشكني را كه موجب اغتشاش و آسيب رساندن به اموال دولتي و مردمي گردد شديداً محكوم نموده و تاكيد مي‌كنيم بي‌قانوني‌هاي اخير نشأت گرفته از سوي عوامل خارج از كشور و معاند با كليت نظام جمهوري اسلامي مي‌باشد . بديهي است كه هرگونه اعتراض و تقاضاي تجديدنظر در خصوص مسائل انتخاباتي لازم است از طريق كانديداهاي محترم و يا نمايندگان ايشان به شكل منطقي مطرح شده و در مراجع ذيصلاح قانوني مورد پیگیری قرارگیرد.يقين داريم كه ملت فهيم ايران اسلامي در اين برهه حساس نيز با حفظ هوشياري كامل و شعور انقلابي توطئه‌هاي بدخواهان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را خنثي خواهد ساخت.

                                                                 دانشگاهيان دانشگاه محقق اردبیلی
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/03/30ساعت16:5 توسط رضا

اقامه نماز جمعه تاريخی و وحدت‌بخش تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آيت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تاريخی و وحدت بخش دیروز تهران (۲۹/۳/۸۸) در سخنان بسيار مهمی، ياد خدا، اعتماد به كمك پروردگار و افزايش سكينه و آرامش را عامل مهم عبور سرافرازانه ملت مؤمن ايران از طوفان ها و حوادث 30 سال اخير خواندند و با تبيين صريح و روشن ابعاد مختلف رقابت های انتخاباتی و مسائل پس از انتخابات تأكيد كردند: حضور بی نظير و حماسی ملت در 22 خرداد، نمايش عظيم اعتماد و اميد و شادابی ملی، زلزله ای سياسی برای دشمنان و جشنی تاريخی برای دوستان ايران و انقلاب بود و همه 40 ميليون شركت كننده پرشور و فهيم انتخابات، به امام و انقلاب و شهدا رأی داده اند و هر 4 نامزد محترم نيز متعلق به نظام اسلامی هستند بنابراين همه بايد در چارچوب قوانين روشن موجود مسائل را پيگيری كنند.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز كه بارها با تكبير و ابراز احساسات مردم همراه شد در تبيين و تشريح مسائل گوناگون مربوط به انتخابات، خطاب به «ملت،  نامزدهای رياست جمهوری و نخبگان، فعالان سياسی»، و نيز سران برخی دولت های مستكبر غربی، مطالب جداگانه ای مطرح كردند.
ايشان با تجليل از ملت آگاه و مؤمن ايران، حضور نزديك به 40 ميليون رأی دهنده عزيز را در انتخابات 22 خرداد، نمايش عظيم «احساس مسئوليت و روح مشاركت جوی» مردم دانستند و افزودند: حماسه پرشور اعلام دلبستگی يكپارچه مردم به نظام اسلامی و مشاركت بسيار كم نظير 85 درصدی مردم در انتخابات، نشان دهنده رحمت و تفضل پروردگار و عنايت خاص ولی عصر (عج) به ملت ايران و نظام جمهوری اسلامی است.
حضرت آيت الله خامنه ای حضور لبريز از «شور و شعور» جوانان سراسر كشور را در انتخابات رياست جمهوری دهم، تجلی استمرار «تعهد سياسی و احساس مسئوليت» نسل اول انقلاب در نسل جوان امروز خواندند و افزودند: از اعماق دل در مقابل عظمت ملت ايران و جوانانمان، ابراز تواضع می كنم.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اختلاف سليقه مردم و رأی دادن آنان به نامزدهای مختلف انتخابات رياست جمهوری افزودند: در ورای همه آرای متفاوت مردم، احساس تعهد جمعی برای حفظ كشور و نظام موج می زند به گونه ای كه حضور «زن و مرد و پير و جوان»، «اقوام و پيروان مذاهب گوناگون» و «شهری و روستايی»، حماسه ای فراموش ناشدنی رقم زده است كه برای دشمنان ايران و انقلاب، زلزله ای سياسی، و برای دوستان ملت ايران در سراسر جهان، جشنی واقعی و تاريخی محسوب می شود.
ايشان شركت 40 ميليون نفر در انتخابات 22 خرداد را جنبش عمومی ملت برای ابراز وفاداری به امام و انقلاب و شهدا برشمردند و افزودند: با اين حركت عظيم، نظام اسلامی برای ادامه راه پيشرفت و سرافرازی، نفس تازه كرد و معنای حقيقی مردم سالاری دينی، به رخ بدخواهان نظام كشيده شد.
حضرت آيت الله خامنه ای حضور همراه با «اعتماد، آزادی، اميد و شادابی» ملی را در انتخابات رياست جمهوری، جواب ملت ايران به تبليغات مغرضانه دستگاه رسانه ای مستكبران دانستند و خاطرنشان كردند: اعتماد ملت به نظام، به عنوان بزرگترين سرمايه جمهوری اسلامی بار ديگر در انتخابات 22 خرداد، متجلی شد و دشمنان اسلام و ايران، تلاش می كنند با ايجاد شك و ترديد درباره انتخابات، اين اعتماد ملی را متزلزل كنند و با كاهش مشاركت مردم، مشروعيت نظام را زير سؤال ببرند كه اگر اين هدف شوم محقق شود با هيچ زيان و خسارت ديگری قابل مقايسه نيست.
ايشان با يادآوری تبليغات چند ماهه جبهه استكبار مبنی بر تقلب در انتخابات 22 خرداد افزودند: در سخنرانی اول فروردين، به دوستان خوبمان در داخل تذكر دادم كه حرف دشمن درباره تقلب را تكرار نكنند چرا كه بيگانگان درصددند اعتمادی را كه نظام با مسئولان و عملكردش در طول سی سال بدست آورده، زير سؤال ببرند.
رهبر انقلاب اسلامی، رقابت های كاملاً آزاد و جدی نامزدها در دوران تبليغات انتخابات از جمله مناظره های شفاف و صريح تلويزيون را يادآور شدند و افزودند: رقابت های شديد 4 نامزد محترم انتخابات، رقابت جريان های متعلق به نظام اسلامی بود اما رسانه های متعلق به صهيونيست های خبيث با دروغ پردازی محض سعی می كنند اين رقابت ها را دعوا ميان مخالفان و طرفداران نظام جلوه دهند.
حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به آشنايی نزديك و شناخت وسيع خود از 4 نامزد انتخابات رياست جمهوری افزودند: يكی از نامزدها، رئيس جمهور خدوم، پركار، زحمتكش و مورد اعتماد است، يكی ديگر 8 سال نخست وزير خود بنده بوده است، نامزد ديگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس است و نامزد ديگر هم دو دوره رياست مجلس بوده است بنابراين همه اين آقايان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبليغات خباثت آميز رسانه های صهيونيستی، امريكايی و انگليسی، رقابت درون نظام است.
رهبر انقلاب اسلامی، اختلاف در ديدگاه ها، جهت گيری های سياسی و برنامه های 4 نامزد انتخابات را يادآور شدند و خاطرنشان كردند: اين اختلاف ديدگاه، اختلاف نظر در درون چارچوب نظام است البته بنده برخی را برای خدمت به كشور مناسبتر می دانم اما نظر و تشخيص خود را برای مردم بازگو نكردم و لازم هم نبود كه مردم براساس آن عمل كنند چرا كه انتخابات مال مردم است و نتيجه آن براساس تشخيص ملت رقم می خورد.
ايشان، مناظره های تلويزيونی را ابتكاری مهم و جالب ارزيابی كردند و افزودند: مناظره های شفاف، جدی و صريح، خنثی كننده تبليغات بيگانگانی بود كه رقابت های انتخاباتی را غيرواقعی می دانستند.
حضرت آيت الله خامنه ای، جديت، صراحت، مجبور شدن افراد به دفاع و پاسخگويی در مقابل سيلاب نقد و انتقاد، و شفاف شدن مواضع اشخاص و گروه ها را از نكات مثبت مناظره ها دانستند و افزودند: مردم با ديدن مناظره و ديگر برنامه های تبليغاتی، قدرت قضاوت بدست آوردند و احساس كردند كه نظام اسلامی، اندرونی و بيرونی ندارد و مردم را بيگانه نمی داند و حقيقتاً برای ملت حق انتخاب آگاهانه قائل است.
ايشان آزادی بيان، پرورش ذهنها و افزايش قدرت انتخاب ملت را از ديگر آثار مثبت مناظره ها برشمردند و با اشاره به كشيده شدن مطالب مناظره ها به خيابانها و خانه ها تأكيد كردند: يقيناً يكی از عوامل افزايش ده ميليون آراء نسبت به دوره های قبل، مشاركت ذهنی و فكری مردم در انتخابات بود كه باعث شد ملت به عرصه انتخاب بيايند، بنابراين از اين ديدگاه مناظره ها، امری مطلوب بشمار می آيد.
حضرت آيت الله خامنه ای ادامه مناظره ها در سطوح مديريتی را خوب و ضروری دانستند و افزودند: بايد با حذف عيوب و نكات منفی مناظره ها، آنها را ادامه داد تا همه افراد و مسئولان خود را در معرض نقد و انتقاد و پاسخگويی ببينند.
رهبر انقلاب اسلامی، در تبيين نكات منفی مناظره ها، به ايجاد كدورت و كينه، تكيه بر شايعات، ضعف جنبه منطقی مباحث و احساساتی و عصبانی شدن طرفين مناظره اشاره كردند و با ابراز ناخرسندی از اين عيوب افزودند: متأسفانه برخی مواقع مناظره ها حالت تخريبی پيدا می كرد و به سياه نمايی افراطی خدمات دولت فعلی و در مقابل، سياه نمايی عملكرد دولتهای قبلی كشيده می شد و در ميان طرفداران نامزدها التهاب و نگرانی ايجاد می كرد.
حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به مقصر بودن دو طرف مناظره ها افزودند: يك طرف به رئيس جمهور قانونی كشور، صريحترين و خجالت آورترين اهانتها و تهمتها را بيان می كرد و با پخش كارنامه های جعلی برای دولت، رئيس جمهور متكی به آرای مردم را دروغگو، خرافاتی و رمال می ناميد و اخلاق و قانون و انصاف را زير پا می گذاشت و طرف ديگر هم، با اقداماتی مشابه، كارنامه درخشان 30 ساله انقلاب را كمرنگ جلوه می داد و شخصيتهايی كه عمرشان را در راه نظام صرف كرده اند زير سؤال می برد و اتهاماتی را كه در مراجع قانونی اثبات نشده است بيان می كرد.
رهبر انقلاب اسلامی، با انتقاد از طرح مباحثی درباره فساد مالی اطرافيان آقای هاشمی رفسنجانی و آقای ناطق نوری افزودند: البته كسی، خود اين آقايان را به فساد مالی متهم نكرد اما هر كس هر ادعايی در مورد بستگان آنها نيز دارد نبايد قبل از اثبات در مراجع و مجاری قانونی، در رسانه ها بيان كند، چرا كه اينگونه اقدامات در جامعه و بويژه در اذهان جوانان، تلقی نادرست ايجاد می كند.
ايشان با اشاره به شناخت بيش از 50 ساله خود از آقای هاشمی رفسنجانی و خدمات وی به انقلاب و نظام افزودند: آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژيم ستم شاهی از اصلی‌ترين و جدی ترين افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترين شخصيتهای همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پيش رفته است ضمن اينكه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در كنار رهبری بوده است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آقای هاشمی قبل از انقلاب، اموال خود را صرف مبارزه می كرد و در سی سال اخير هم با به عهده گرفتن مسئوليت های فراوان، در حساس ترين مقاطع در خدمت انقلاب و نظام بوده و هرگز از انقلاب برای خودش، مالی نياندوخته است و مردم بايد به اين حقايق توجه داشته باشند.
حضرت آيت الله خامنه ای در عين حال به اختلاف نظر طبيعی خود با آقای هاشمی رفسنجانی در موارد متعدد اشاره كردند و افزودند: اين اختلاف نظر طبيعی است و مردم نبايد دچار توهم شوند و به گونه ای ديگر فكر كنند.
ايشان افزودند: ميان آقای هاشمی و رئيس جمهور نيز از سال 84 اختلاف نظرهای متعددی درباره مسائل خارجی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و برخی مسائل فرهنگی وجود دارد كه البته نظر رئيس جمهور به نظر بنده نزديكتر است.
رهبر انقلاب اسلامی، آقای ناطق نوری را نيز جزو شخصت های خدوم انقلاب دانستند و افزود در دلبستگی آقای ناطق به نظام و انقلاب هيچ شكی وجود ندارد.
حضرت آيت الله خامنه ای با تأكيد مجدد بر لزوم بر طرف شدن آسيبهای مناظره اعلام كردند در همان ايام بعد از مناظره به رئيس جمهور تذكر دادم چون می دانستم ترتيب اثر می دهد.
ايشان، با تكرار موضع نظام درباره مبارزه جدی و پيگيری با فساد مالی افزودند: اگر فساد اقتصادی در كشور نبود چند سال قبل نامه هشت ماده ای به رؤسای سه قوه ارسال نمی شد. اما بدون ترديد جمهوری اسلامی از سالم ترين نظام های سياسی ـ اجتماعی دنياست و نبايد به استناد مراكز و مراجع صهيونيستی، كشور را به فساد متهم كنيد و يا در زمينه فساد مالی اشخاص و مسئولان را بی جهت زير سؤال ببريم.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی اين بخش از سخنانشان خاطر نشان كردند: ملت عزيز ايران در 22 خرداد حماسه ای تاريخی و جهانی آفريد اما برخی از دشمنان تلاش می كنند اين پيروزی مطلق نظام را به شكست ملی تبديل كنند و با مشكوك و قابل ترديد جلوه دادن انتخابات نگذارند بالاترين نصاب مشاركت جهانی به نام اين ملت ثبت شود كه البته ثبت شده است و نمی توان اين واقعيت را تغيير داد.
حضرت آيت الله خامنه ای، در ادامه جمع بندی اين بخش از سخنان خود خطاب به ملت افزودند: همه كسانی كه به يكی از چهار نامزد محترم رأی داده اند در درون جبهه انقلاب و متعلق به نظامند و انشاء الله از اجر الهی برخوردارند به همين علت بايد گفت خط انقلاب، 40 ميليون رأی دارد نه بيست و چهار و نيم ميليون رأی كه متعلق به رئيس جمهور منتخب است.
رهبر انقلاب اسلامی تأكيد كردند مردم البته اطمينان دارند اما برخی طرفداران نامزدها هم اطمينان داشته باشند كه نظام جمهوری اسلامی اهل خيانت در آرای مردم نيست و ساز و كارهای قانونی انتخابات در كشور ما اجازه تقلب نمی دهد آن هم تقلب در حد يازده ميليون رأی.
حضرت آيت الله خامنه ای افزودند: در عين حال به شورای محترم نگهبان تأكيد شده كه به مستندات ارائه شده از جانب كسانی كه شبهه دارند حتما رسيدگی شود و اگر در مواردی نياز به باز شماری صندوقها بود با حضور نمايندگان نامزدها انجام شود.
ايشان مجاری قانونی را تنها مسير رسيدگی به شبهات مطرح شده خواندند و تأكيد كردند: بنده زير بارِ بدعتهای غيرقانونی نمی روم چرا كه در هر انتخاباتی طبعا برخی برنده نيستند و اگر امروز چارچوبهای قانونی شكسته شود در آينده نيز هيچ انتخاباتی مورد اعتماد نخواهد بود و مصونيت نخواهد داشت.
حضرت آيت الله خامنه ای، با اشاره به كامل بودن قانون رسيدگی به شكايات انتخاباتی افزودند: قانون همانطور كه به نامزدها حق نظارت و شكايت داده، راه رسيدگی به شكايات را هم مشخص كرده است و همه كارها بايد براساس روال درست قانونی انجام شود.
حضرت آيت الله خامنه ای در ادامه خطبه دوم خطاب به سياسيون، نامزدها و گردانندگان احزاب و جريانهای سياسی خاطر نشان كردند: امروز يك لحظه حساس تاريخی برای كشور است و نگاهی به وضع دنيا، خاورميانه، كشورهای همسايه و همچنين وضع اقتصادی جهان ثابت می كند كه در نقطه تاريخی قرار داريم، بنابراين همه وظيفه داريم كه در اين مرحله تاريخی هوشيار و دقيق باشيم و اشتباه نكنيم.
ايشان با تأكيد بر اينكه مردم در قضيه انتخابات حقا و انصافا به بهترين وجه به وظيفه خود عمل كردند افزوند: سياسيون و كسانی كه به نحوی مرجعيتی برای بخشی از افكار عمومی دارند بايد خيلی مراقب رفتار و گفتار خود باشند زيرا با اندكی افراط گری آنها، دامنه افراط گری در بدنه مردم به مراحل حساس و خطرناكی خواهد رسيد كه خود آنها نيز نخواهند توانست ابعاد آنرا جمع كنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اينكه هر حركت افراطی، به افراطی گری ديگران دامن خواهد زد تأكيد كردند: اگر نخبگان سياسی بخواهند قانون را زير پا بگذارند، خواسته يا ناخواسته، مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود.
حضرت آيت الله خامنه ای افزودند: به همه اين دوستان قديمی و برادران توصيه می‌كنم با سعه صدر برخود مسلط باشند و دستهای دشمن و گرگهای گرسنه و كمين كرده را كه امروز بتدريج نقاب ديپلماسی را كنار زده اند ببينند و از آنها غفلت نكنند.
ايشان با تأكيد بر اينكه اين آقايان بايد به مسئوليت كارهای خود در نزد خداوند فكر كنند خاطر نشان كردند: برادران، آخرين وصايای امام بزرگوار را به ياد بياوريد كه می گفت همه بايد قانون را فصل الخطاب بدانند.
رهبر انقلاب اسلامی حل و فصل همه اختلافات را در سر صندوق رأی، فلسفه انتخابات خواندند و خاطر نشان كردند: انتخابات برای اين است كه در صندوق های رأی معلوم شود كه مردم چه می خواهند نه در كف خيابانها.
حضرت آيت الله خامنه ای تأكيد كردند: اگر قرار باشد بعد از هر انتخابات، آنهايی كه رأی نياورده اند اردوكشی خيابانی كنند و در مقابل اين حركت، كسانی هم كه رأی آورده اند طرفدارانشان را به خيابانها بكشانند پس اصلا چرا انتخابات برگزار می شود؟ ضمن آنكه مردم چه گناهی كرده اند كه بايد به علت اين كارهای ما، از كسب و كار و زندگی خود باز بمانند.
ايشان با اشاره به اينكه تجمعات خيابانی بهترين پوشش برای تروريستهای نفوذی و ضربه های تروريستی است افزودند: اگر در اين تجمعات اقدام تروريستی انجام شود مسئوليت آن باكيست؟ مسئوليت همين افرادی كه از مردم عادی و بسيج در روزهای گذشته جان باخته اند با كيست و چه كسی جواب آنها را می دهد؟ محاسبه و پاسخگويی در قبال واكنشهای احساسی در مقابل ترورها با چه كسی است؟
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شديد از برخی وقايع روی داده در كوی دانشگاه تهران خاطر نشان كردند: اينكه بروند در كوی دانشگاه و جوان دانشجوی مؤمن و حزب اللهی را آنهم با شعار رهبری مورد تهاجم قرار دهند دل انسان را واقعا خون می كند.
حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به اينكه زورآزمايی خيابانی بعد از انتخابات در واقع به چالش كشيده شدن اصل انتخابات و مردم سالاری است، تأكيد كردند: از همه می‌خواهم به اين روش غلط خاتمه دهند كه اگر خاتمه ندهند مسئوليت تبعات و هرج و مرج آن، بعهده آنها خواهد بود.
ايشان افزودند: برخی ها بدانند كه با حركات خيابانی نمی توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار كرد تحت عنوان مصلحت زير بار خواسته های آنها بروند چرا كه تن دادن به مطالبات غير قانونی زير فشار، شروع نوعی ديكتاتوری است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: اينگونه تصورات و محاسبه ها، اشتباه است و اگر اين تصورات غلط، عواقبی هم پيدا كند مستقيما متوجه فرماندهان پشت صحنه خواهد بود كه اگر ضروری شد مردم آنها را در وقت لازم خواهند شناخت.
ايشان با دعوت از همه دوستان و برادران برای برادری و تفاهم و رعايت قانون افزودند: راه قانون و راه محبت و صفا باز است و اميدوارم همه در اين راه حركت كنند و جشن پيروزی 40 ميليونی مردم را گرامی بدارند و اجازه ندهند دشمن اين جشن بزرگ را خراب كند.
رهبر انقلاب اسلامی در عين حال هشدار داد اگر كسانی بخواهند راه ديگری بروند آنوقت من خواهم آمد و با مردم صريح تر صحبت خواهم كرد.
حضرت آيت الله خامنه ای در ادامه مباحث مربوط به انتخابات به مواضع مقامات برخی كشورهای اروپايی و امريكا اشاره كردند و افزودند: قبل از شروع انتخابات، جهت گيری رسانه های غربی و دولتمردان آنها تلاش برای ايجاد ترديد در انتخابات و زمينه سازی بمنظور حضور كمرنگ مردم بود اما حضور عظيم 40 ميليونی مردم در انتخابات، رسانه ها و مقامات غربی را شوكه كرد و به آنها فهماند كه سرفصل جديدی در مسايل مربوط به جمهوری اسلامی ايران بوجود آمده است كه چاره ای جز پذيرش آن ندارند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی اعتراض ها و مسايل پيش آمده بعد از انتخابات افزودند: در چنين شرايطی برخی مقامات غربی فرصت را مغتنم شمردند تا موج سواری كنند و لحن آنها نيز تغيير كرد و بتدريج نقابها كنار رفت.
حضرت آيت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: از اوايل هفته تعدادی از سران دولتها و وزيران خارجه غربی موضع گيری كردند و دشمنی خود را با نظام اسلامی نشان دادند كه از همه خبيث تر دولت انگليس بود.
ايشان با اشاره به نقل قولی از برخی مقامات امريكايی مبنی بر اينكه ما منتظر چنين روزهايی بوديم كه مردم به خيابانها بريزند افزودند: اين سخنان در حالی بيان می شود كه از آن طرف نامه می نويسند و ابراز علاقه برای روابط و اظهار احترام به جمهوری اسلامی می كنند، كدام را بايد باور كرد؟
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: همزمان در داخل كشور هم، عوامل اين عناصر خارجی بكار افتادند و خط تخريب – آتش سوزی – غارت اموال عمومی و مردم – و سلب امنيت مردم شروع شد كه البته اين تخريبها ارتباطی به مردم و حاميان نامزدها ندارد بلكه مربوط به بدخواهان ملت ايران و مزدوران و دست نشاندگان سرويس های جاسوسی غرب و رژيم صهيونيستی است.
حضرت آيت الله خامنه ای افزودند: اين وضعيت دشمنان را به طمع انداخت و تصور كردند كه در ايران هم می توانند همچون برخی كشورهای كوچك با چند ده ميليون دلارِ يك سرمايه دار صهيونيست، انقلاب مخملی كنند اما مشكل اصلی اين دشمنان نادان اين است كه هنوز هم ملت ايران را نشناخته اند.
ايشان خاطرنشان كردند: آنچه در اين ميان از همه زشت تر بود دلسوزی مقامات امريكايی برای حقوق بشر و ادعای سخت گيری بر مردم ايران بود اما كسانی كه در افغانستان و عراق آن جنايات را به وجود آورده اند و از رژيم ظالم صهيونيستی حمايت مادی و سياسی می كنند، چگونه دم از حقوق انسان می زنند؟
حضرت آيت الله خامنه ای با يادآوری اقدام دولت دموكرات كلينتون در قتل عام بيش از هشتاد نفر از وابستگان فرقه داوديان افزودند: شما كه بيش از هشتاد زن، مرد و كودك را زنده زنده در آتش سوزانديد، اصولاً حقوق بشر را می فهميد؟
ايشان با تأكيد بر اينكه جمهوری اسلامی ايران پرچمدار حقوق انسان و دفاع از مظلومان است و نيازی به نصيحت غربی ها ندارد، خاطرنشان كردند: مسئولان و سياستمداران اروپايی و امريكايی قدری شرم و حيا كنند و از اين كارها دست بردارند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش پايان خطبه دوم نماز جمعه خطاب به حضرت وليعصر (عج) فرمودند: ای سيد و مولای ما، ما آنچه را لازم بود انجام داديم و آنچه را بايد گفت، گفتيم و خواهيم گفت. ما جان ناقابل و اندك آبروی خود را در كف دست گرفته ايم و آن را در راه انقلاب و اسلام فدا خواهيم كرد، ما اين راه را با قدرت ادامه خواهيم داد و شما كه صاحب حقيقی اين انقلاب و كشور هستيد برای ما دعا كنيد.
حضرت آيت الله خامنه ای در خطبه اول نماز، با اشاره به نقش ياد خدا و ايمان الهی در سكينه و آرامش روحی مؤمنان تأكيد كردند: در مقابل حوادث گوناگون كه دلها را به تشويش و اضطراب می اندازد بايد به ياد و ذكر خدا پناه برد و به وعده های پروردگار اعتماد كرد كه در اين صورت، خداوند كريم آرامش روحی را بر مؤمنان نازل می كند و اين سكينه و طمأنينه موجب محكم كردن دلها و استواری گامها خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حوادث گوناگونی كه از ابتدای پيروزی انقلاب اسلامی رخ داده است خاطرنشان كردند: هريك از اين حوادث و طوفانها می توانست يك ملت و نظام را از جا بكند اما اين كشتی استوار كه متكی به ايمان و اراده استوار مردم مؤمن است، در اين طوفانها اندك اضطرابی پيدا نكرد كه اين مسئله نشان دهنده رحمت و تفضلات الهی است.
حضرت آيت الله خامنه ای غرور و غفلت از ياد خدا را موجب پايان يافتن رحمت الهی دانستند و افزودند: بايد مراقب بود تا هيجانات سياسی و بگو و مگوهايی كه در يك كشور آزاد، طبيعی است، ما را از ياد خدا و هدف اصلی منحرف نكند.
رهبر انقلاب اسلامی با يادآوری ايمان و معنويت جوانان عزيز، به همه مردم بويژه جوانان بهره گيری كامل از فرصتهای معنوی را توصيه كردند و افزودند: ايام ماه رجب نزديك است و بايد دعاهای اين ماه را كه دريايی از معرفت است، غنيمت شمرد. : مرتبه
+نوشته شده در 88/03/30ساعت9:34 توسط رضا

پيام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي به مناسبت حماسه‌ي پرشور 22 خرداد و حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات

بسم الله الرحمن الرحيم
ملت عزيز ايران!
مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان‌شناس
!
سلام خدا بر شما كه شايستگي خود را براي دريافت سلام و رحمت الهي به اثبات رسانديد. جمعه‌ي حماسي شما،‌ حادثه‌ئي خيره‌كننده و بي‌همتا بود كه در آن، رشد سياسي و چهره‌ي مصمّم انقلابي و توان و ظرفيت مدني ملت ايران، در نمائي زيبا و پرشكوه در برابر چشم جهانيان به نمايش درآمد.
اقتدار و عزتي كه شما با آرامش و متانت و كمالِ خود در تاريخ كشور به ثبت رسانديد، و اراده‌ي خلل‌ناپذيري كه در ميان آتشبار جنگ‌رواني دشمنان، با حضور در اين عرصه‌ي تعيين‌كننده نشان داديد، از چنان اهميتي برخوردار است كه با هيچ بيان معمولي و متعارفي نمي توان آن را توصيف كرد. تنها مي توان گفت كه ملت ايران توانسته است همچنان موجبات رحمت الهي را در خود حفظ كند و دست قدرت خداوند را در حمايت از پيشرفت و تعالي اين كشور، بالاي سر خود نگاه دارد.
انتخابات 22خرداد، با هنرنمائي ملت ايران، نصاب تازه‌ئي در سلسله‌ي طولاني انتخابهاي ملّي پديد آورد. مشاركت بيش‌از هشتاد درصدي مردم در پاي صندوقها و رأي بيست‌وچهار ميليوني به رئيس جمهور منتخب، يك جشن واقعي است كه به حول و قوه‌ي الهي، خواهد توانست پيشرفت و اعتلاي كشور و امنيت ملي و شور و نشاط پايدار را تضمين كند. ديروز شما توانستيد ثابت كنيد كه ايران به بركت شعارها و ارزشهاي انقلاب اسلامي، در برابر تهاجم سياسي و رواني از چنان مصونيت و صلابتي برخوردار است كه با گذشت سي‌سال از آغاز مردمسالاري ديني در اين كشور،‌ از هميشه تازه نفس‌تر و سرزِنده‌تر در صحنه حاضر گشته و دوستان و دشمنان را به ادامه‌ي راه روشن خود مطمئن ميسازد.
اينجانب با فروتني در برابر عزم و ايمان شما مردم عزيز، اين موفقيت بزرگ را به حضرت وليّ‌الله‌الاعظم روحي‌فداه و به روح امام بزرگوار و به يكايك آحاد ملت تبريك عرض ميكنم و همگان را به قدرداني از اين لطف الهي و شكرگزاري در برابر پروردگار حكيم و عليم توصيه مينمايم. گمان بر اين است كه دشمنان بخواهند با گونه‌هائي از تحريكات بدخواهانه، شيريني اين رويداد را از كام ملت بزدايند. به همه‌ آحاد مردم و بويژه جوانان عزيز كه سرزنده‌ترين نقش‌آفرينان اين حادثه‌ي شورانگيز بودند، توصيه ميكنم كه كاملاً هشيار باشند. همواره بايد شنبه‌ي پس‌از انتخابات، روز مهرباني و بردباري باشد. چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران ديگر نامزدهاي محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار تحريك‌آميز و بدگمانانه پرهيز كنند. رئيس جمهور منتخب و محترم، رئيس جمهور همه‌ي ملت ايران است و همه و از جمله رقيبان ديروز بايد يكپارچه از او حمايت و به او كمك كنند. بي شك اين نيز امتحاني الهي است كه موفقيت در آن خواهد توانست رحمت خداوند متعال را جلب كند.
وظيفه‌ي خود ميدانم از همه‌ي كساني كه در خلق اين حادثه‌ي بزرگ نقش آفريدند صميمانه سپاسگزاري كنم: از نامزدهاي محترم كه با مطرح ساختن نقطه‌نظرهاي سياسي و اقتصادي و با سخن و رفتار خود، دارندگان سلايق گوناگون اجتماعي و سياسي را به صحنه آوردند، از نخبگان و برگزيدگاني كه مخاطبان خود را به حضور در اين آزمون بزرگ دعوت كردند؛ از مراجع عظام و علماي اعلام و فرزانگان دانشگاهي و شخصيت‌هاي فرهنگي و سياسي؛ از رسانه‌ي ملي و مديران و طراحان و مجريان و هنرمندان صداوسيما كه نو‌آ‌وري‌هاي تحسين‌برانگيز آنان نقش تعيين‌كننده‌ئي در اين حادثه‌ي فراموش‌نشدني داشت؛ از وزارت كشور و شوراي محترم نگهبان كه با اخلاص و امانتداري كامل به وظيفه‌ي خطير خود صادقانه و سخت‌كوشانه عمل كردند؛ از نيروي انتظامي و ديگر دستگاههاي حافظ امنيت، كه فضاي سالم و باز و آرام را براي مردم تأمين نمودند، و سرانجام و بيش‌از همه، از يكايك رأي‌دهندگان كه براي خود و كشورشان آبرو و ثبات و امنيت فراهم آوردند..
بار ديگر با تضرع و ابتهال، خداي عزيز و قدير را از اعماق جان، سپاس گفته هدايت و رحمتش را براي اين ملت و اين بنده‌ي ناتوان مسألت ميكنم و با سلام به حضرت ولي‌ّ الله‌الاعظم‌ روحي‌فداه به دعا و رعايت و حمايت آن صاحب اصلي اين كشور دل مي‌بندم و به روح امام راحل و ارواح طيبه‌ي شهيدان عزيز درود ميفرستم.

والسلام عليكم و رحمةالله
سيّدعلي خامنه‌اي
23/خرداد/1388
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/03/24ساعت14:37 توسط رضا

برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران با شرکت جمع کثیری از اساتید و کارکنان داشگاه محقق اردبیلی از ساعت ۱۲ روز سه شنبه مورخ ۱۳/۳/۸۸ تا اذان ظهر و عصر در مسجد دانشگاه برگزار شد. در این مراسم پس از قرائت قرآن کریم یکی از مداحان اهل بیت  بمناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی و  با توسل به کوثر جاری حضرت فاطمه زهرا (س) به مدیحه سرایی پرداخت. در ادامه این مراسم حجت الاسلام حمید علی نسب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و مسئول تحلیل سیاسی پایگاه مقاومت دانشگاه پیرامون فضایل و شخصیت حضرت امام به ایراد سخن پرداخت.
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/03/13ساعت17:32 توسط رضا

برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر

به همت پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی و کانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشگاه و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر همایشی با محوریت ادبیات جنگ- معارف دفاع مقدس (حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس) - خرمشهر در ادبیات پایداری و مقاومت  با حضور  مرتضی سرهنگی مدیر محترم مرکز تحقیقات و مطالعات ادبیات پایداری و مقاومت و جناب سرهنگ کسایی معاون محترم امور اجتماعی و فرهنگی بسیج سپاه حضرت عباس استان اردبیل روز یکشنبه سوم خرداد ماه ۸۸ در سالن اجتماعات شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

در این مراسم پس از نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت قران مجید آقای دکتر عزیز حبیبی ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم و گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر بر ضرورت تلاش بسیجی در سنگر علم و دانش و کار تاکید کرد. سپس سرهنگ کسایی به بیان حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس و در رأس آن آزاد سازی خرمشهر پرداخت.

سردار شهید محمدرضا رحیمی

 

قرائت قسمتهایی از و صیت نامه شهید محمدرضا رحیمی و پخش  کلیپ به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره سرداران رشید اسلام اسرافیل و محمدرضا رحیمی برادران جناب آقای دکتر مصطفی رحیمی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه  قسمتی دیگر از این برنامه بود.

 

 

 

 

مرتضی سرهنگی مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات ادبیات پایداری و مقاومت سخنران این همایش با بیان عظمت حماسه فتح خرمشهر اعلام کرد تاکنون بیش از ۶۰۰ جلد کتاب از خاطرات اسرای عراقی و بیش از ۳۰۰۰ عنوان کتاب خاطرات رزمندگان اسلام در خصوص حماسه فتح خرمشهر انتشار شده است.

شعر خوانی آقای حاج صابر قره داغی از جانبازان دفاع مقدس به مناسبت آزادی خرمشهر و قرائت نامه دختر شهید به پدر و هم چنین مداحی بمناسبت ایام فاطمیه بخشهای دیگر این همایش بود. 
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/03/04ساعت17:57 توسط رضا

حضرت آیت الله بهجت به ملکوت اعلی پیوست

رحلت ملکوتی عالم ربانی، عارف الهی، فقیه اهل البیت علیهماالسلام و مرجع والامقام حضرت آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت رضوان الله علیه ضایعه ای بزرگ و ثلمه ای جبران ناپذیر بر اسلام و حوزه های علمیه است که فقط لطف و عنایت ویژه حضرت حق می تواند آن را جبران کند. این مصیبت بزرگ را به حضرت بقیه الله الاعظم ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه و عموم ارادتمندان ایشان تسلیت می گوییم .

پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی

 


ادامه مطلب ...

 : مرتبه
+نوشته شده در 88/02/28ساعت9:24 توسط رضا

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی

طی حکمی از سوی رییس محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، حجت الاسلام حاج حمید علی نسب به سمت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی انتصاب گردید.

در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که روز دوشنبه مورخ ۳۱/۱/۸۸ در سالن اجتماعات شهید خودسیانی دانشگاه برگزار گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدیان رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ضمن تقدیر از خدمات ارزنده حجت الاسلام حاج صابر اکبری جدی در مدت تصدی مسئولیت نهاد، حجت الاسلام حاج حمید علی نسب را به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی معرفی نمود.

پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تقدیر از خدمات صادقانه و ارزشمند اندیشمند گرانقدر حجت الاسلام حاج صابر اکبری جدی، انتخاب شایسته حجت الاسلام حمید علی نسب مسئول تحلیل سیاسی پایگاه مقاومت دانشگاه را به سمت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی تبریک گفته توفیقات روز افزون ایشان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال مسئلت می دارد.
 : مرتبه
+نوشته شده در 88/01/31ساعت14:35 توسط رضا

پرتاب موفقت آمیز ماهواره امید

پرتاب موفقیت آمیز و غرور آفرین "ماهواره ملی امید"

بوسیله " ماهواره بر سفیر ۲" را به محضر حضرت حجت،

رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران تبریک می گوییم.

پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی

 

پرتاب ماهواره ملي «اميد» رخدادي بزرگ و افتخارآميز در تاريخ کشور است. 

ماهواره ملی امید نشان دهنده اعتماد به نفس جوانان ایران اسلامی است. 


ادامه مطلب ...

 : مرتبه
+نوشته شده در 87/11/16ساعت9:5 توسط رضا

پيام رهبر معظم انقلاب به آقاي اسماعيل هنيّه نخست وزير دولت قانوني حماس

بسم الله الرحمن الرحيم

برادر مجاهد جناب آقاي اسماعيل هنيّه

سلام عليكم بما صبرتم

صبر بيست روزه‌ي شما و مجاهدان دلير و از جان گذشته و آحاد مردم غزه در برابر يكي از فجيع ترين جنايات جنگي جهان و تاريخ، پرچم عزت را بر سر امت اسلام به اهتزاز در آورده است. شما ثابت كرديد كه دل سرشار از ايمان به خدا و قيامت و روح منيع و عزيز مسلماني كه ذلت و تسليم درباره‌ي ظلم و زور را بر نمي تابد، آنچنان قدرتي مي آفريند كه حكومتهاي جبّار و مستكبر و ارتشهاي مجهّز در برابر آن ناتوان و ذليل اند.

ارتشي كه قدرت فداكاري و شهادت طلبي شما آن را بيست روز است پاي در گل در پشت دروازه ‌هاي غزه به خفت افكنده همان است كه ظرف شش روز بخشهاي عظيمي از سه كشور عربي را زير سيطره‌ي خود در آورد. به ايمان و توكل خود، به حسن ظنّ خود به وعده‌ي الهي،‌ به صبر و شجاعت و فداكاري خود بباليد كه امروز همه‌ي مسلمانان به آن ميبالند. جهاد شما تا امروز آمريكا و رژيم صهيونيست و حاميان آنان و سازمان ملل و منافقان امت اسلامي را رسوا كرده است.

امروز نه فقط ملّتهاي مسلمان، كه بسياري از ملتهاي اروپا و آمريكا حقانيت شما را از بن دندان پذيرفته‌ اند. شما همين امروز هم پيروزيد و با ادامه‌ي اين ايستادگي شرافتمندانه دشمن زبون و ضد بشر را باز هم بيشتر به ذلت و شكست خواهيد كشاند. انشاءالله

بدانيد كه “ما وَدَّعَك رَبُّك و ما قَلي” و بدانيد كه “و لَسَوفَ يُعطِيك رَبُّكَ فَتَرضَي” انشاءالله با اينحال حوادث خونين و فاجعه بار غير نظاميان فلسطيني بخصوص كودكان مظلوم و معصوم، دلهاي ما را غرق خون كرده است. حوادث ناشي از جنايتهاي غاصبان فلسطين كه هر روز چندين بار از همه‌ي كانالهاي تلويزيوني ما پخش مي شود ملت ما را ماتمزده و عزادار ساخته است. اَعظَمَ الله لَكُم الجَزاء وَ عَجَّل لَكُم النَّصر، بدانيد كه وعده‌ي خدا راست است كه فرمود: ” وَ لَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيز” و فرمود: “وَ مَن جاهَد فَانّما يُجاهِدُ لِنَفسه …”

خيانتكاران عرب هم بدانند كه سرنوشت آنان بهتر از يهوديان جنگ احزاب نخواهد بود كه خداوند فرمود: “و اَنزَلَ الَّذين ظَاهَرُوهُم مِن اَهلِ الكِتَاب وَ مِن صَيَاصِيِهم …” ملتها با مردم و مجاهدان غزه اند. هر دولتي كه بر خلاف اين عمل كند فاصله‌ي خود و ملّتش را عميق تر ميكند و سرنوشت چنين دولتهايي معلوم است. آنها نيز اگر به فكر زندگي و آبروي خودند بايد سخن اميرالمؤمنين عليه السلام را به ياد آورند كه فرمود: “المَوتُ في حَياتِكُم مَقهورين وَ الحَياةُ في مَوتِكم قاهِرين” به شما و مبارزان غزه و همه‌ي مردم مظلوم و مقاوم شما درود مي فرستم و در كنار همه‌ي تلاشهايي كه دولت جمهوري اسلامي ايران در حمايت از شما وظيفه‌ي خود دانسته است، شب و روز هم شما را دعا ميكنم و صبر و نصرت را براي شما از خداوند عزيز قدير مسألت مي كنم.

 

و السلام عليكم و علي عباد الله الصالحين و رحمة الله و بركاته

سيد علي حسيني خامنه اي

18 محرم 1430

26 ديماه 1387
 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/28ساعت12:20 توسط رضا

حرکت عزاداران حسینی دانشگاه محقق اردبیلی در بازار و خیابان های اردبیل

در هشتمین روز از ماه محرم عزاداران حسینی دانشگاه محقق اردبیلی در بازار و خیابان های اردبیل به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

عزاداران حسینی دانشگاه محقق اردبیلی در بازار اردبیل-16 دی 87

براساس سنت قدیمی مردم اردبیل، عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین در قالب محلات شش گانه علاوه بر شركت شبانه در مساجد، تكايا و حسينيه‌ها، براي عزاداري پرشور به بازار سنتي و قديمي شهر مي‌روند.
اين حضور از دومين روز محرم با عزاداري محله «اونچي‌ميدان» آغاز و با عزاداری محله «طوی» خاتمه می یابد. دسته های عزاداري اين محلات به همراه شاخه‌ها و زيرمجموعه‌هايش از دومين روز ماه محرم تا هشتمین روز ماه محرم به خيابان اصلي شهر مي‌آيند و با گذر از بازار سنتي اردبيل (بازار قيصريه) سینه زنان و زنجیر رنان در خيابان‌ها به عزاداري مي‌پردازند.
 
 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/16ساعت15:25 توسط رضا

حمایت از مردم مظلوم فلسطین

در پی تشدید حملات ددمنشانه رژیم غاصب اسرائیل به مردم مسلمان غزه ، اساتید و کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی ضمن اعلام حمایت از مبارزات آزادی طلبانه و ضد استکباری مردم فلسطین ،طی اقدامی خدادوستانه معادل یک روز از حقوق خود راجهت اهدا به مردم غیور غزه اختصاص دادند . 
 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/14ساعت9:19 توسط رضا

امروز فریاد یاللمسلم مردم مظلوم غزه طنین انداز است

امروز فرياد فلسطين، فرياد استغاثه مردم ستمدیده نوار غزه بلند است و مسلمين جهان را براى حفظ كيان اسلام و حفاظت از سرزمين‏هاى اسلامى؛ و همه آزادگان جهان را نيز براى پاسدارى از ارزش‏هاى انسانى و حقوق بشر و اعتراض به سبوعيت قومى تروريست و نژادپرست دعوت مى‏كند.

در روایتی از پیامبر عظیم الشأن اسلام (صل الله علیه و آله) نقل شده است که آن حضرت فرمودند: من سمع رجل ينادي يا للمسلم فلم يجبه فليس بمسلم - هرکسن فریاد استغاثه هر مظلومی (اعم از مسلمان یا غیر مسلمان) را بشنود و اجابت نکند مسلمان نیست.

و امروز :

فرياد برائت ما، فرياد دفاع از مكتب و حيثيات و نواميس، فرياد دفاع از منابع و ثروتها و سرمايه‏ها، فرياد دردمندانه ملتهايى است كه خنجر كفر و نفاق قلب آنان را دريده است.

حضرت امام خمينى قدس سره‏الشريف

غزه در آتش و خون


ادامه مطلب ...

 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/10ساعت15:59 توسط رضا

پيام رهبر معظم انقلاب درباره مصيبت هولناك قتل عام مردم مظلوم غزه

بسم الله الرحمن الرحيم - انا لله و انا اليه راجعون
جنايت هولناك رژيم صهيونيستی در غزه و قتل‌عام صدها مرد و زن و كودك مظلوم، بار ديگر چهره‌ی خونخوار گرگ‌های صهيونيست را از پشت پرده‌ی تزويرِ سال‌های اخير بيرون آورد و خطر حضور اين كافر حربی را در قلب سرزمين‌های اُمت اسلام، به غافلان و مسامحه‌كاران گوشزد كرد .مصيبت اين حادثه‌ی هولناك برای هر مسلمان بلكه برای هر انسان با وِجدان و با شرف در هر نقطه‌ی جهان بسی گران و كوبنده است، ولی مصيبت بزرگتر سكوت تشويق‌آميز برخی دولت‌های عربی و مدّعی مسلمانی است. چه مصيبتی از اين بالاتر كه دولت‌های مسلمان كه بايد در برابر رژيم غاصب و كافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمايت می‌كردند، رفتاری پيشه كنند كه مقامات جنايتكار صهيونيست، گستاخانه آن‌ها را هماهنگ و موافق با اين فاجعه‌آفرينيِ بزرگ معرفی كنند؟ سران اين كشورها چه جوابی در برابر رسول‌الله صلی‌الله‌عليه‌و‌آله خواهند داشت؟ چه جوابی به ملت‌های خود كه يقيناً عزادار اين فاجعه‌اند خواهند داد؟ به يقين امروز دل مردم مصر و اردن و ساير كشورهای اسلامی از اين كشتار، پس از آن محاصره‌ی طولانی غذايی و دارويی لبالب از خون است .دولت جنايتكار بوش در واپسين روزهای حكمرانی ننگين خود با همدستی در اين جنايت بزرگ، رژيم آمريكا را بيش از پيش روسياه كرد و پرونده‌ی جرايم خود را به عنوان جنايتكار جنگی قطورتر ساخت. دولت‌های اروپايی با بی‌تفاوتی و شايد همراهی خود در اين فاجعه‌ی بزرگ،‌ يكبار ديگر دروغ بودن ادعاهای طرفداری از حقوق بشر را ثابت كردند و شركت خود در جبهه‌ی ضديت با اسلام و مسلمين را نشان دادند. اكنون سئوال من از علما و روحانيون جهان عرب و رؤسای ازهر مصر اين است كه آيا هنگام آن نرسيده است كه برای اسلام و مسلمين احساس خطر كنيد؟ آيا هنگام آن نرسيده است كه به واجب نهی از منكر و كلمةُ حقٍ عندَ امامٍ جائر عمل كنيد؟ آيا عرصه‌ی ديگری عريان‌تر از آنچه در غزه و فلسطين در جريان است در همدستی كُفار حربی با منافقان امّت برای سركوب مسلمانان لازم است، تا شما احساس تكليف كنيد؟سئوال من از رسانه‌ها و روشنفكران جهان اسلام و به ويژه جهان عرب آن است كه تا چه هنگام به مسئوليت رسانه‌يی و روشنفكری خود بی‌تفاوت خواهيد ماند؟ آيا سازمان‌های حقوق بشرِ رسوای غرب و شورای باصطلاح امنيت سازمان ملل بيش از اين هم ممكن است رسوا شوند؟همه‌ی مجاهدان فلسطين و همه‌ی مؤمنان دنيای اسلام به هر نحو ممكن موظف به دفاع از زنان و كودكان و مردم بی‌دفاع غزه‌اند و هر كس در اين دفاع‌ مشروع و مقدس كشته شود شهيد است و اميد آن خواهد داشت كه در صف شهدای بدر و اُحد در محضر رسول‌الله صلی‌الله‌عليه‌وآله‌ محشور شود .سازمان كنفرانس اسلامی بايد در اين شرايط حساس به وظيفه‌ی تاريخی خود عمل كند و جبهه‌ی يكپارچه‌يی به دور از ملاحظه‌كاری و انفعال، در برابر رژيم صهيونيستی تشكيل دهد. بايد رژيم صهيونيستی به وسيله‌ی دولت‌های مسلمان مجازات شود. سران آن رژيم غاصب بايد به جرم اين جنايت و نيز محاصره‌ی طولانی مدّت، شخصاً محاكمه و مجازات شوند . ملّت‌های مسلمان می‌توانند با عزّم راسخ خود اين مطالبات را تحقّق بخشند و وظيفه‌ی سياستمداران و علما و روشنفكران در اين بُرهه بسی سنگين‌تر از ديگران است .اينجانب به مناسبت فاجعه‌ی غزه روز دوشنبه را عزای عمومی اعلام می‌كنم و مسئولان كشور را به ادای وظايف خود در اين حادثه‌ی غم‌انگيز فرا می‌خوانم . وَ سَيعلَمُ ‌الذين ظَلَموا اَيّ مُنقلبٍ يَنقلبون .سيّدعلی‌ خامنه‌ای 8/دی 1387- ۲۹ذی‌الحجة‌الحرام/1429 
 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/09ساعت10:22 توسط رضا

قتل عام مردم مظلوم غزه به دست صهیونیستهای جنایت کار

غزه در آتش و خون

   مصیبت هولناک قتل عام مردم مظلوم غزه به دست  

صهیونیستهای جنایت کار را محکوم نموده و با مسلمانان

   مظلوم فلسطین ابراز همدردی می نماییم.           

 پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی


ادامه مطلب ...

 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/09ساعت9:6 توسط رضا

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی

آی باتدێ صۆبح آچێلـدێ، زینب نـوایــه گلـدی

زهرا دئدی حۆسئن وای، عاله‌م صدایه گلـدی

چۆن یێخدیلار آتێندان، سولطان-ی-تیشنه کامی

دونیایـــه اوْلــدۇ ائعــلان قتــل‌الحسیــن پیـامــی

جننـاتیـده‌ن ائشیتــدی پئیغـه‌مبــه‌ر-ی-گیـرامـی

نعلئین‌سیز عباسیز کرب-وْ-بلایه گلدی

 ------------------------------------------------------------------------------

السلام عليك يا ابا عبدالله الحسين 

 با عرض تسلیت سالروز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، به اطلاع می رساند مراسم عزاداری امام حسین (ع) از روز دوشنبه مورخ ۹/۱۰/۸۷ تا روزدوشنبه مورخ ۱۶/۱۰/۸۷  همه روزه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه محقق اردبيلي برگزار خواهد شد. بدین وسیله از اعضای محترم بسیج برای شرکت در این مراسم معنوی و پر فیض دعوت به عمل می آید. ضمناً مراسم معنوی طشت گذاری روز دوشنبه مورخ ۹/۱۰/۸۷ پس از اقامه نماز ظهر و عصر و مراسم عزاداری در بازار اردبیل روز دوشنبه مورخ ۱۶/۱۰/۸۷ ساعت ۹ صبح انجام خواهد شد.               التماس دعا
 : مرتبه
+نوشته شده در 87/10/08ساعت11:58 توسط رضا

درباره ي ما

اطلاع رسانی و ایجاد زمینه آشنایی بسیجیان با فعالیت ها و عملکرد پایگاه، هم چنین ضرورت فعالیت مجازی به منظور نشر افکار و اندیشه های بسیجی، ما را بر این واداشت تا از این طریق در خدمت آحاد بسیجیان باشیم.
ترمينولوژي حقوق
پيوند هاي وبلاگ
بسیج ادارات،اصناف و کارگران شهید رضا کوه کمری
دانشگاه محقق اردبیلی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
مرکز اطلاع رسانی شهید آوینی
مرکز اطلاع رسانی بسیج
سایت جامع دفاع مقدس(ساجد)
شهید سلیمانی - پایگاه بعثت
پایگاه مقاومت شهید باهنر
خبرگزاری بسیج
شناخت رهبری
نرم افزار هاي حقوقي
بازي آنلاين
حقوقدانان جوان ايران
دانلود اين قالب
قدرت گرفته
Powered by LAWYER
Designed by MYTHM
خروجي وبلاگ

قالب وبلاگ

قالب بلاگفا

قالب پرشين بلاگ

قالب ميهن بلاگ

وبلاگ نويسي

خدمات وبلاگ نويسان

ابزار وب مستر

وب تولز

بازي آنلاين

فارسي ورد

دانلود

دانلود نرم افزار

عکس

مطالب جالب و خواندني

تفريح و سرگرمي

سايت تفريحي

سابقون

خاطرات شهداي زياران

سورس گذر

آموزش برنامه نويسي

سورس رايگان برنامه نويسي